تاثیر عمر دامنه در سئو

تاثیر طول عمر دامنه در سئو

تاثیر طول عمر دامنه الان بر هیچ سئو کاری پوشیده نیست. و همه اتفاق نظر دارند که اگر میخواهید سایت موفقی داشته باشید باید عمر دامنه شما بالا باشد،و اگر تازه شروع به کار کرده باشید حداقل 6 ماه زمان لازم دارید تا گوگل به شما اعتماد کند. اما چرا 6 ماه؟ چرا این زمان 9 ماه نیست؟

بزارید با یک مثال عملی که برای من اتفاق افتاده است این موضوع را بیشتر توضیح دهم. من چند سال پیش یک وبسایت ایجاد کردم و اون رو از محتویات پر کردم و بعد از دو ماه کار اون وب سایت را ول کردم.

تا زمانی که روی وب سایت کار میکردم هیچ ورودی ای از گوگل نداشتیم و روزانه حتی یک بازدید کننده هم نداشتیم. اما بعد از گذشت 6 ماه متوجه شدم که اون وبسایت رو به رشد هست و با اینکه من هیچ مطلب جدیدی در سایت قرار ندادم همچنان هم رو به رشد است. و هر روز ورودی های بیشتری از گوگل می گیرد. تنها چیزی که در این مدت تفاوت کرده بود طول عمر دامنه ما بود.

چرا ۶ ماه ابتدایی عمر دامنه برای گوگل مهم است؟

فرض کنید شما گوگل هستید.هر سال میلیون ها دامنه و وبسایت به اینترنت اضافه می شود. و از این تعداد بسیاری از سایت ها هستند اسپم هستند که طول عمر کمی دارند و بعد از 6 ماه یا یک سال منقضی می شوند. بسیاری از افراد، هاست خود را 6 ماهه تمدید می کنند و بعد از یک یا دو ماه فعالیت از ادامه کار خسته می شوند و به این نتیجه میرسند که نگه داری از سایت سخت است. به دلیل اینکه آمار سایت هایی که از ادامه فعالیت منصرف می‌شوند و بعد از 6 ماه در اینترنت حضور ندارند و یا اینکه با هدف اسپم ایجاد شده اند زیاد است گوگل این تصمیم را گرفته است.

یعنی در این ۶ ماه فعالیتی نداشته باشیم؟

خیر به هیچ وجه. اگر فعالیت شما بالا باشد و مطالب مفید تولید کنید گوگل شما را به عنوان سایتی که مفید است شناسایی خواهد کرد و از سایت شما استقبال هم می‌کند حتی در همان ۶ ماه اول. به علاوه تلاش های شما بعد از این مدت بیشتر هم نتیجه می‌دهد.

منظور از طول عمر دامنه چیست؟

باید توجه داشت که منظور از طول عمر دامنه فقط تاریخ خرید و ثبت دامنه نیست بلکه مدت زمان ایندکس و فهرست شدن در گوگل است. به عنوان مثال یک دامین ممکن است سه سال پیش خریداری شده باشد ولی از دو ماه پیش در گوگل ثبت و ایندکس شده باشد، بنابراین عمر این دامین از نظر گوگل دو ماه است و نه سه سال.

 

اگر امروز دامنه ثبت کنید اما سایت خود را ایجاد نکنید ،این موضوع تاثیری در سئو سایت شما ندارد چون گوگل دامنه هایی را برسی می کند که یک سایت روی آن فعال باشد.

اگر شما میخواهید بعدا سایت داشته باشید بهتر است سایت اولیه خود را با موضوع کاری خود ایجاد کنید و در آینده برگردید و آن را ادامه دهید.

میانگین طول عمر دامنه در صفحه اول گوگل
میانگین طول عمر دامنه(بر حسب روز) در نتایج صفحه اول گوگل

آیا مدت زمان ثبت دامنه در سئو تاثیر دارد؟

تفاوتی دارد که شما یک دامنه را 1 ساله ثبت کنید یا 5 ساله؟ جواب این هست که خیر. بین دامنه هایی که من داشتم ،هیچ تفاوتی مشاهده نکردم.استدلال بعضی افراد این است که ثبت کردن دامنه برای دوره ای طولانی نشانه ای از تعهد است که می تواند نشانه ای از اطمینان باشد. اما من بین دامنه هایی که داشتم تست کردم و این موضوع را مشاهده نکردم.

اهمیت عمر دامنه به اندازه محتوا و بک لینک نیست

اهمیت طول عمر آدرس سایت به هیچ عنوان با اهمیت داشتن محتوای باکیفیت و کامل و البته بک لینک برابر نیست بلکه طول عمر از این جهت اهمیت دارد که تاحدود قابل توجهی مانع گسترش سایت های تبلیغاتی و اسپم که به صورت پشت سر هم راه اندازی می شود خواهد بود.

افزایش عمر دامنه جایگزین برای محتوا نیست و نمیتواند کم کاری های ما را در تولید محتوای با کیفیت و سئو سایت پوشش دهد.

در این مدت صاحب سایت بهتر است به صورت روزانه روی محتوا سایت و ایجاد بک لینک های باکیفیت کار کند تا پس از مدتی که در بالا توضیح داده شد به مرور زمان به رتبه بهتری دست یابد.

تاثیر طول عمر دامنه در سئو
میانگین 5 (100%) از 2 رای
نوشتهٔ بعدی
ثبت نام کارگاه جامع طراحی سایت
نوشتهٔ پیشین
گوگل چگونه متن ها را خوانده و درک می کند؟

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرستبا ساخت حساب کاربری و سپس خریداری رایگان این محصول
 از به روز رسانی های آینده نیز مطلع خواهید بود