سئو هاستینگ

سئو هاستینگ

چرا و چگونه میزبانی خوب و نظارت و مانیتورینگ بسیار مهم هستند؟ خرابی و افلاین بودن وب سایت شما می تواند باعث کاهش کارایی وب سایت تان در نتایج جستجو های طبیعی شود. سال ها روی این مسئله تاکید داشتم و بارها آن را گفته ام، نمونه های کوچکی هم برای نشان دادن و ثابت کردن این مسئله دارم. در حال حاضر، نمونه ای عالی دارم که قصد دارم آن را برای شما شرح داده و به اشتراک بگذارم. در این نمونه، مشتری وب سایت Independer.nl بوده، آن ها به دلیل ناپایداری برنامه ریزی نشده وب سایت شان در طول نیمی از روز رتبه بندی بسیار مهمی (برای کلمه autoverzekering، کلمه هلندی برای بیمه اتومبیل) را از دست دادند. این یک مثال کوچک اما کامل است از این مسئله که، چرا و چگونه میزبانی خوب و نظارت و مانیتورینگ بسیار مهم هستند؟

میزبان سایت تا چه حد می تواند روی سئو سایت تاثیر بگذارد؟

سئو هاستینگ

اتفاقی که افتاد این بود که در حوالی نیمه شب، سرورهای وب سایت شروع به دریافت نسخه پشتیبان از سایت کردند. البته که گرفتن نسخه پشتیبان از وب سایت پروسه ای بسیار هوشمندانه و مناسب است، اما به دلیل این پروسه پشتیبان گیری، حدود 10 الی 15 دقیقه، درصد کمی از بازدید کنندگان به یک صفحه “به طور موقت در دسترس نیست” هدایت شدند. این صفحه یک خطای 404 را به وجود آورد، و باعث شد گوگل صفحه را از فهرست ایندکس های خود حذف کند، زیرا فکر کرد که آن صفحه دیگر وجود ندارد. یکی از نکات مثبتی که گوگل دارد این است که پس از مدتی کوتاه دوباره این گونه صفحات را بررسی می کند، بنابراین این صفحات قرار نیست که امتیاز و رتبه شان را برای همیشه از دست دهند.

چندین نکته در اینجا اشتباه است : اول از همه این است که این صفحه به جای کد 404، باید یک کد وضعیت 503 نشان دهد، که به معنی “به طور موقت در دسترس نیست” می باشد. در صورتی که این کد را نشان می داد، گوگل دیگر آن صفحه را به صورت کامل از ایندکس های خود حذف نمی کرد، بلکه صبر کرده و کمی بعد دوباره آن صفحه را بررسی می کرد. دوم این که؛ صفحه نباید به صفحه دیگری هدایت شود و یا خطایی نمایش دهد، بلکه فرایند پشتیبان گیری باید بدون اعمال تاثیر روی سایت تان اجرا شود. این تنها راهی است که می توانید باعث شوید هاستینگ و میزبانی که از آن استفاده می کنید روی سئو وب سایت تان تاثیر بگذارد.

سئو هاستینگ و مانیتورینگ

حالا اگر صفحه ای که به آن نگاه می کنید، به صورت کامل از نتایج موتورهای جستجو برای کلمه ای که روزانه ده ها مشتری را وارد سایت شما می کند حذف شده باشد، ممکن است حتی یک حمله قلبی داشته باشید. در حال حاضر تنها دو راه وجود دارد که باعث می شود صفحه ای از وب سایت شما به صورت کامل از نتایج جستجو حذف شود، یک این که به صورت دستی لینکی را از نتایج جستجو حذف کنید، و یا این که وب سایت شما به دلیل خراب یا آفلاین بودن و یا به دلیل هرزنامه صفحه ای از سایت تان حذف شود.

خوشبختانه، ما از ابزار uptimerobot.com برای پیگیری آپ تایم سایت استفاده می کردیم، و به سرعت متوجه شدیم که آن ها در طول شب درگیر مشکلاتی برای آپ تایم سایت شان هستند. بنابراین، اگر تا به حال فکر کرده اید که چرا سئو سایت و میزبانی دو موضوع است که برای من اهمیت زیادی دارند، دلیل همان است که این مثال نشان می دهد که آن ها یکسان هستند.

سئو هاستینگ

ما با استفاده از uptime robot متوجه شدیم در یک ماه تنها دو دقیقه آفلاین یا خرابی سایت داشتیم، به همین دلیل است که من عاشق میزبان وب سایت مان (میزبان فا) هستم.

برخی از میزبان های سایت و سرور ها امکانات و قابلیت هایی مانند Server Density را در اختیار ما قرار می دهند که با استفاده از این امکان می توان وب سایت مان را از زوایای مختلف از جمله آپ تایم آن بررسی کنیم. دلیلی که استفاده از این گونه ابزارها بسیار مهم است، این است که شما با استفاده از این ابزارها متوجه می شوید که آیا به منابعی مانند CPU یا RAM بیشتری نیاز دارید یا خیر، و عملکرد وب سایت تان را به صورت 24 ساعته بررسی کنید.

روی سئو سایت تان کار می کنید؟ میزبان تان هم مهم است

حدس میزنم الان با من موافق هستید، که اگر شما در حال کار کردن روی سئو سایت مشتری تان، یا وب سایت خودتان هستید، شرکت میزبانی سایت تان که انتخاب می کنید عاملی بسیار مهم است که نباید آن را دست کم گرفت. حواس تان به کد های مختلف وضعیت سایت تان باشد، و حتما آپ تایم وب سایت تان را بررسی و زیر نظر داشته باشید.

,

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست