سئو عکاسی : چگونه تصاویر خود را بهینه سازی کنید

سئو سایت های عکاسی، چگونه تصاویر خود را بهینه سازی کنید

آیا شما هم یک عکاس حرفه ای هستید؟ اما نمیدانید چگونه می توانید تصاویرتان را در سایت خود بهینه سازی کنید؟ پس با ما همراه باشید تا با هم به جواب این سال ها برسیم.

این که آیا شما یک وبلاگ نویس هستید و یا این که مقالاتی را برای یک مجله یا روزنامه آنلاین بنویسید، ممکن است که خودتان بپرسید آیا مقاله شما به تصویر نیاز دارد یا خیر؟ پاسخ این سوال در تمامی شرایط “بله” است. تصاویر، یک مقاله را زنده کرده و همچنین می توانند به امتیاز وب سایت شما نزد موتورهای جستجو کمک زیادی کنند.

اما مطلبی را که در این مقاله قصد داریم بررسی کنیم، بهینه سازی و سئو تصاویر عکاسی و یا گالری های عکاسی می باشد. با در نظر گرفتن بهینه سازی گالری عکس ها برای گوگل، تنها یک ایده به ذهن من می رسد : این که همراه با این تصاویر، متن بیشتری بنویسید تا آن ها را همراهی کنند. حتی ممکن است یک وبلاگ درباره کار و عکسهای تان راه اندازی کنید. در این پست، من سراغ تعدادی عکس تصادفی می روم و توضیح می دهم که چه مسیری را با متن و سئو عکاسی جستجو خواهم کرد. ممکن است ترجیح شخصی در این مورد وجود داشته باشد، اما مطمئن هستم که این آموزش به شما کمک خواهد کرد تا راهی پیدا کنید که به شما این امکان را می دهد که به راحتی این متن را نیز خودتان اضافه کنید. به یاد داشته باشید که نیازی نیست کپی رایتر باشید تا بتوانید متن هایی رضایت بخش و مناسب بنویسید.

چرا یک عکاس بخواهد با عکس هایش به رتبه بالاتری در نتایج برسد؟

همه ی ما می دانیم که بالاخره از تصاویر در یک نقطه ای استفاده می شود، مگر این که جالب نباشد یا این که خریداری شود. در صورتی که تمایلی ندارید از تصاویر شما جایی استفاده نشود، می توانید روی این تصاویر با واترمارک نشان گذاری کنید. در غیر این صورت، کاربرها عکس شما را پیدا خواهند کرد و از آن در یک وبلاگ یا هر چیز دیگری استفاده می کنند. اگر شما تصاویرتان را با واترمارک نشانه گذاری نکنید، این ممکن است باعث شود که تصاویرتان رتبه بهتری دریافت کنند: که در نتیجه از کسانی که از تصاویر وب سایت شما استفاده می کنند درآمد کسب کنید. اما من فکر می کنم این یک مدل کسب و کار عجیب است.

ظمن فکر می کنم دلیل اصلی که شما می خواهید عکس هایتان رتبه بندی بهتری دریافت کنند به این دلیل است که شما به عکس هایی که گرفتید افتخار می کنید. و شما می خواهید مردم آن ها را ببینند، بنابراین شما را استخدام می کنند. این می تواند یکی از دلایلی باشد که به سئو عکاسی و سئو تصاویر وب سایت مان اهمید بدیم.

در بخش های زیر، بیش از پنج مورد عکاسی معمولی را می گذارم و توضیح می دهم که چگونه می توانیم آن ها را برای گوگل بهینه سازی کنیم.

سئو و عکس های تکی

سئو عکاسی : چگونه تصاویر خود را بهینه سازی کنید

در اینجا برخی از نکاتی را که باید در سئو و بهینه سازی عکس های تکی رعایت کنید را خواهیم داشت :

 انتخاب نام فایل مناسب برای تصویر

اطمینان حاصل کنید که ابعاد تصویر مطابق با اندازه تصویر نمایش داده شده است

حجم فایل را برای بارگذاری سریع تر کاهش دهید

برای اسکن آسانتر صفحه، یک عنوان بنویسید

از متن تصویر alt استفاده کنید، عنوان متن چندان لازم نیست

برچسب های Open Graph و Twitter Card را برای تصویر اضافه کنید

 در صورت لزوم از structured data استفاده کنید

از تصاویر در نقشه های XML خود استفاده کنید

در تمام این موارد، اضافه کردن متن با این عکس ها کمک بزرگی خواهد کرد. موتورهای جستجو می توانند تصویر را بخوانند، اما از محتوایی که همراه با تصاویر ارائه می دهید می توانند آن ها را واقعا درک کنند. مقالات و محتوایی که شما همراه با تصاویر می نویسید کمک می کنند تا تصاویر غنی تر شوند. اگر می خواهید تصویر خود را بهتر رتبه بندی کنید، باید متن مربوط به تصویرتان را اضافه کنید.

سئو و گالری عکس ها

سئو عکاسی : چگونه تصاویر خود را بهینه سازی کنید

شما برای شما این سوال پیش بیاید که چگونه می توانید تمامی این عکس ها را رتبه بندی کنید. آن ها تقریبا یکسان هستند. در مثال، یک سوار BMX را در یک پارک اسکیت می بینید که در حال پریدن است. همان طور که می دانید این عکس ها تقریبا شبیه به هم هستند و ممکن است فردی برای سئوی این تصاویر تنها کلماتی مشابه را وارد کند، اما برای سئو و بهینه سازی این تصویر چگونه عمل کنیم؟

خوب، این یک دلیل عالی برای اضافه کردن متن است! شما احتمالا روزتان را با این بچه ها گذرانده اید، تعدادی از لنزها را آزمایش کرده اید، احتمالا با تعادل رنگ سفید سعی کردید و شاید حتی مقداری ISO اضافه کنید. شما از تصاویر پویا عکس های عالی ای ایجاد کرده اید. خب همان طور که می بینید به همین راحتی یک داستان بوجود آمد، حالا تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که داستان روزتان و این که چگونه این عکس ها را تهیه کردید را بنویسید! این می تواند علاقه شما را به رشته عکاسی ورزشی نشان دهد. این کار به بازدید کننده این پیام را می رساند که اگر آن ها تصاویری عالی مانند این عکس ها را می خواهند، باید با شما تماس بگیرند. به همین دلیل صفحه گالری میتواند یک دکمه فراخوان برای تماس با شما باشد.

به طور خلاصه: اگر شما یک گالری ایجاد کرده اید، در مورد آن بنویسید.

در مورد متن ALT در گالری ها، در جهانی ایده آل شما می توانید متون ALT منحصر به فرد برای تمام این تصاویر ایجاد کنید. آیا این به معنای تولید کلمات کلیدی بیش از حد است؟ نه اگر می توانید کلمات کلیدی دلخواه بلندی را برای هر عکس استفاده کنید، به جای این که همان متن ALT دوباره و دوباره برای تصاویر استفاده کنید. توجه داشته باشید که اگر گالری شما یک صد عکس داشته باشد، باید از خودتان بپرسید: الف) آیا این گالری بیش از حد بزرگ نیست و ب) این که بهتر نیست صفحه جداگانه ای برای رتبه بندی برای کلمه کلیدی (در صورت وجود) درست کنید و یا این که سعی نکنید آن صفحه گالری خاص را رتبه بندی کنید.

سئو عکاسی عروسی

سئو عکاسی : چگونه تصاویر خود را بهینه سازی کنید

اوه، احساسات در آن روز عروسی. به طوری زیبا در عکس گرفته شده است. یک زن و شوهر لحظه اب آرام را تنها با عکاس به عنوان یک شاهد ثبت می کنند. چه چیزی شما را به یک عکاس موفق و حرفه ای عروسی تبدیل می کند؟

اگر زوجی که از ان ها عکسی کردید مشکلی ندارند که عکس های آن ها در اینترنت استفاده شوند، این تصاویر عالی می توانند مردم را به وب سایت شما منتقل کنند و به دنبال عکاسی مشابه باشند. این به معنای سئو نیست که به این طریق بهینه سازی شده است، اما اگر شما توصیه نامه هایی واقعی و عالی را برای گالری عروسی / عکس (ها)ی خود اضافه کنید، بنظرتان به افزایش نرخ تبدیل شما منجر نخواهد شد؟

البته، شما همچنین می توانید یک پست اضافی در مورد نحوه عملکرد تان در طول روز عروسی بنویسید.

سئو عکس های استوک

سئو عکاسی : چگونه تصاویر خود را بهینه سازی کنید

اگر شما هم در عکس برداری تصاویر استوک حرفه ای هستید، احتمالا در حال حاضر مقداری تصاویر وب سایت تان را سئو کرده اید. برای این کار برخی دستورالعمل های کلی وجود دارد :

در هنگام تفکر درباره سئو عکاسی، یک مسئله دیگر وجود دارد. اگر کسب و کار اصلی شما فروش عکس های استوک باشد، احتمالا نمی خواهید این کار را از طریق وب سایت خود انجام دهید. وب سایت های بسیاری وجود دارند که از بازدید بسیاری برخورداند و همین طور تخصص آن ها نیز فروش این گونه عکس ها می باشد. بعنوان مثال تصاویر استفاده شده در این مقاله از عکاسان مختلف در 123RF است. با استفاده از این وب سایت ها، به عنوان مثال، Shutterstock یا iStockphoto، می توانید توجه بسیاری از افرادی را که بدنبال تصاویر مختلفی میگردند را جلب کنید.

اگر می خواهید عکس های شما در این وب سایت ها عملکرد خوبی داشته باشند، بهتر است روی توضیحات تصاویرتان تمرکز بیشتری داشته باشید. از کلمات کلیدی درست استفاده کنید. نام فایل احتمالا به هر حال تغییر خواهد کرد. اگر می توانید تصویر را تگ کنید، با استفاده از برچسب های درست و به اندازه. یک چیز دیگر: اکثر وب سایت ها به عکاس ها اجازه می دهند تا بتوانند برای خود بیوگرافی نیز بنویسند. به من بگویید که هستید، اگر توانستم با داستان شما ارتباط برقرار کنم می توانم روی تصاویر وب سایت شما نیز هزینه کنم.

بهینه سازی عکاسی مواد غذایی

سئو عکاسی : چگونه تصاویر خود را بهینه سازی کنید

سئو عکاسی در موضوع در زمینه تصویر برداری از غذاها و مواد غذایی برای خود یک موضوع متفاوت است. این رشته آن قدر بین کاربران محبوب است که حتما شما تمایل دارید تمامی تصاویری که ثبت کرده اید حتما به اشتراک گذاشته شوند. بله این بدین معناست که این عکس ها (یا تعدادی از آن ها) را به رایگان در معرض دید و استفاده ی عموم قرار دهید. به خصوص برای عکس هایی که پخته شده اند، درستورالعمل آن ها به رتبه بندی بهتر شما نیز کمک خواهند کرد. حتی اگر از یک مجله است، شما احتمالا می توانید از دستور العمل آن، یا یک مورد مرتبط استفاده کنید.

سیستم های شبکه های اجتماعی که به طور گسترده ای با انتشار تصویر شما در وب به شما کمک می کنند، به طور واضح Pinterest و Instagram هستند. به عنوان مثال Pinterest، برای اضافه کردن داده های OpenGraph به تصویر شما می پردازد. اگر هرگز از آن خبر نداشتید، احتمالا در این وب سایت تازه کار هستید. تگ های تصویر OpenGraph چیزی شبیه به این هستند:

<meta property="og:image" content="http://example.com/photo.jpg" />

مطمئن باشید حداقل یکی از آن ها اضافه کنید. در یک یادداشت جانبی: برای دستور غذا، شما باید از نشانه Schema.org استفاده کنید تا سئو عکاسی خود را نیز بهبود بخشید.

EXIF و ImageObject

اگر چه من می خواستم یک پست بنویسم که عکاس ها را محبور به فکر درمورد متن کنم، اما نمی توانم سئو و بهینه سازی فنی را نادیده بگیرم. به خصوص برای عکاسانی که EXIF و سایر اطلاعات را درک می کنند و مایلند که در تصاویر آنلاین خود نیز این موارد شامل شوند، لطفا http://schema.org/ImageObject را بررسی کنید.

حالا ببینیم چه دلایل دیگری وجود دارد که داده های EXIF نیز در گالری مان وجود داشته باشند : برای سئو (SEO). به گفته ی مت کاتز از گوگل، به وضوح می گوید که گوگل توانایی خواندن این داده های EXIF را دارد، و گوگل “استفاده از این نوع داده ها را به عنوان یک فاکتور رتبه بندی می داند”. بنابراین اطمینان حاصل کنید که داده EXIF شما برای کلید واژه یا موضوع عکس شما بهینه سازی شده است.

علاوه بر ExifData، شما همچنین می توانید مواردی مانند copyrightHolder و copyrightYear را استفاده کنید. این باعث می شود که کار موتورهای جستجو برای گرفتن این اطلاعات آسان تر شوند. آیا کپی رایت باعث می شود رتبه شما بهتر شود؟ احتمالا نه. اما درخواست نگاه داشتن این اطلاعات را درک می کنم.

یک نکته ی دیگر در مورد داده های EXIF: ما اغلب توصیه می کنیم از نرم افزار کاهش حجم فایل مانند JPEGMini و ImageOptim استفاده کنید. داده های Exif در اکثر این برنامه ها حفظ می شوند، اما بهتر است از این مورد با چک کردن بخش راهنما مطمئن شوید.

چرا عکاس ها از سئو متنفرند

ممکن است اشتباه کنم، اما به نظر من اکثر عکاس ها از سئو متنفر هستند. چرا فکر می کنم عکاس ها از سئو متنفرند؟ از آنجایی که کاری با عکاسی ندارد و باید متن و کدهایی را هم اضافه کنند.

نگهداری یک وب سایت ساده نیست. شما ترجیحا باید کمی از هر چیزی بدانید. در چند سال گذشته تعداد زیادی وب سایت عکاسی دیده ایم. صادقانه بگویم، تنها دو تا از این وبسایت ها واقعا محتوای مناسب همراه با این تصاویر داشته اند.

همه ی این موارد به این می رسد: اگر می خواهید عکس های تان داستان خود را تعریف کنند، لطفا این داستان را به گوگل به صورت متنی بگویید، زیرا گوگل است که تصاویر شما را به دید کاربران و هواداران تان میرساند.

,

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست