آموزش سئو ووکامرس

آموزش سئو ووکامرس – آموزش قدم به قدم برای رسیدن به رتبه اول

آیا میخواهید سئو فروشگاه خود را ارتقا دهید، اما مطمئن نیستید که چگونه شروع کنید؟ یا اصلا چه کاری باید انجام دهید؟ بهینه سازی موتور جستجو (SEO) برای فروشگاه ووکامرس شما معادل داشتن کسی است که در هر گوشه ای از خیابان واقع در دنیای واقعی ایستاده باشد، که علامت هایی با نام تجاری فروشگاه شما و آدرس را به مردم نمایش می دهد. اگر شما فروشگاه ووکامرس خود را برای جستجوگرها بهینه سازی نکرده اید، پس فروش بسیاری را که می توان از این موتور های جستجو به سراغ شما می آیند را دست دهید. ما در این مقاله راهنمای کامل سئو ووکامرس را آماده کرده ایم تا بتوانید هر آنجه لازم است را برای افزایش سئو فروشگاه وردپرس تان انجام دهید، و هرچه زودتر به رتبه های اول دسترسی پیدا کنید.

آموزش سئو وردپرس

ووکامرس چیست؟

ووکامرس (Woocommerce) یک پلاگین منبع باز برای تجارت الکترونیک است که برای وردپرس ساخته شده است. این به شما اجازه می دهد تا از قدرتمند ترین سیستم مدیریت محتوا (CMS) را استفاده کنید و از آن برای اجرای فروشگاه آنلاین استفاده کنید. از آنجا که طبیعت منبع باز، شما می توانید هر جنبه ای از فروشگاه خود را سفارشی سازی و به آسانی افزونه های مربوطه سفارشی خود را طراحی کنید.

آیا ووکامرس با سئو سازگار است؟

در واقع باید عرض کنیم که ووکامرس کاملا با سئو سازگار است و می توانید نتایج عالی ای با سئو بگیرید. ووکامرس خود حتی ممکن است بهتر از وردپرس که خود استاندارد و مناسب برای جستجوگرها است عمل کند. با این حال، شما می توانید پلاگین ها و تکنیک های زیادی را برای بهبود بیشتر سئو محصولات ووکامرس به کار ببرید.

هنگامی که یک فروشگاه آنلاین با ووکامرس می سازید، اضافه کردن چیزهایی مانند تم ها، محصولات، توضیحات، تصاویر و سایر محتوا در فروشگاه خود، کاملا به شما بستگی دارند. شما برای بهینه سازی تمام محتوای که اضافه می کنید مسئول هستید.

سئو ووکامرس یک فرآیند مداوم است و شما باید آن را حفظ کنید تا به طور پیوسته در موتورهای جستجو دیده شوید.

در حال حاضر ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید، که برای در انتخاب استراتژی سئو ووکامرس خود چه چه مواردی لازم است؟ خوب، این جایی است که راهنمای SEO ووکامرس ما می تواند کمک کند. ما همه چیز را برای شما ریز به ریز و نکته به نکته توضیح خواهیم داد.

1. انجام تنظیمات سئو وردپرس

ووکامرس یک پلاگین وردپرس است، به این معنی که شما باید تنظیم کلی سئو وردپرس خود را قبل از اینکه به ووکامذس برسید بهبود ببخشید.

در مقاله آموزش سئو وردپرس می توانید یک راهنمایی کامل برای سئو وب سایت خود در دست داشته باشید. این مقاله بسیار دقیق و ریز به ریز نوشته شده است و پیشنهاد ما به شما قبل از رفتن به مرحله 2 این مقاله این است که حتما مقاله مربوطه را مطالعه و طبق آن وردپرس خود را بهینه سازی کنید.

دقت داشته باشید که در این مقاله با افزونه Yoast seo زیاد کار خواهیم کرد، بنابراین پیشنهاد ما این است که این افزونه را بر روی وب سایت تان نصب کنید. در صورتی که اطلاعات کافی برای نصب افزونه ها ندارید، می توانید به مطلب آموزش نصب افزونه در وردپرس مراجعه کنید.

افزونه Yoast SEO به شما کمک می کند تا برای وب سایت خود نقشه های مورد نیاز را نصب کرده، و فیلد های مورد نظر برای بهینه سازی محصولات تان در اختیار شما قرار می دهد.

هنگامی که این افزونه را بر روی وب سایت وردپرس خود نصب کردید، می توانید وارد مرحله دوم از این آموزش شوید.

2. عنوان سئو محصولات را بنویسید

درست همانطور که پست های وبلاگ خود را برای موتور های جستجوگر بهینه سازی می کنید، باید باید محصولات خود را در ووکامرس برای جستجوگرها بهینه سازی کنید. یکی از مهمترین بخش سئو محصولات ووکامرس، نوشتن عنوان محصول متناسب با SEO است.

این عناوین محصول در نوار عنوان مرورگر شما ظاهر می شود و توسط موتورهای جستجو به عنوان نتیجه جستجو استفاده می شود.

آموزش سئو ووکامرس

اگر از گام قبلی پیروی کردید، بنابراین پیش از این افزونه Yoast SEO را نصب کرده اید. این مجموعه کامل سئو وردپرس است که محصولات ووکامرس شما را نیز پوشش می دهد. شما باید با ویرایش یک محصول ووکامرس شروع کنید و به بخش تنظیمات Yoast SEO در صفحه ویرایش محصول بروید.

بعد، شما باید بر روی عنوان پست کلیک کنید که در پیش نمایش اسنیپت (snippet) نشان داده شده است و افزونه Yoast یک فیلد را نشان می دهد که شما می توانید عنوان سئو را ویرایش کنید.

آموزش سئو ووکامرس

عنوان سئومحصول ووکامرس شما می تواند کمی متفاوت از عنوان محصول در فروشگاه شما باشد. شما می توانید از کلمات کلیدی ای استفاده کنید که فکر می کنید مشتریان هنگام جستجو برای محصول استفاده می کنند.

شما همچنین باید آن را برای کاربران به صورت جذاب و جالب بنویسید. با این حال، باید توجه کنید که نباید از عناوین گمراه کننده یا نادرست استفاده کنید که کاربران و موتورهای جستجو را فریب می دهند زیرا ممکن است سایت شما مجازات شود.

بیایید نگاهی به مثال مثال زیر بکشیم.

عنوان خسته کننده : کیف چرم از برند ناشناخته

عنوان جالب : کیف چرم دو طرفه براون برای مردان – با کیفیت بالا ساخته شده برای افزایش طول عمر

در عنوان سئو بهینه سازی شده ی ما، کلمات کلیدی مانند دو طرفه ، قهوه ای، دوام و همه چیزهایی را که مردم هنگام جستجو برای “کیف پول چرم مردان” جستجو می کنند، ذکر کرده ایم. هنگام خرید آنلاین، افراد به جای عناوین عمومی جستجوهایی دقیق انجام می دهند. با اضافه کردن کلمات کلیدی طولانی در عنوان محصول ووکامرس خود، شما به موتورهای جستجو کمک می کنید تا رتبه محصول تان را بالاتر از رقبای شما قرار دهند.

3. توضیحات سئو محصول را اضافه کنید

درست زیر سئو عنوان در افزونه Yoast SEO، شما یک جعبه برای اضافه کردن توضیحاتی از محصول خود را خواهید دید.

آموزش سئو ووکامرس

در حالی که این شرح خلاصه از جزییات محصول در وب سایت شما نشان داده نمی شود، این توصیفات توسط موتورهای جستجو استفاده خواهد شد که در زیر عنوان سئو محصول شما ظاهر می شود. (درست همان طور که در پیش نمایش اسنیپت نمایش داده می شود.) شما باید مطمئن شوید که از این توضیحات نهایت استفاده را ببرید تا دلیل قانع کننده ای برای کاربران برای کلیک کردن و مشاهده محصول خود ارائه دهید.

فراموش نکنید که از کلمات کلیدی مشابهی که در عنوان سئو خود استفاده کرده اید استفاده کنید. این شانس تان را در رتبه بندی برای این کلمات کلیدی هدف افزایش می دهد.

4. بهینه سازی نامک محصول

نامک یا slug، نام مورد استفاده از پیوند یکتای وردپرس برای آن محصول است. به طور پیش فرض، ووکامرس از عنوان محصول شما به عنوان نامک آن استفاده می کند. با این حال، گاهی اوقات نامک های پیش فرض هیچ کلید واژه ای مرتبط با نام سئو را شامل نمی شوند.

شما می توانید آن را در تنظیمات سئو محصول خود تغییر دهید. اطمینان حاصل کنید که از کلمات کلیدی اصلی در نامک محصول خود استفاده کنید و به این نکته هم باید توجه داشته باشید که آن را خیلی طولانی نکنید.

آموزش سئو ووکامرس

5. Breadcrumbs یا ریز آدرس ها  را فعال کنید

Breadcrumbs یا ریز آدرس ها برای لینک سازی داخلی بسیار عالی است زیرا یک مسیر مستقیم از صفحه ای که در آن هستید به شما نمایش می دهد.

این ریز آدرس ها نیز در نتایج جستجو ظاهر می شود که امتیاز بیشتری در رتبه بندی سایت تان به شما می دهد.

با تنظیم Yoast SEO شما می توانید مسیر راهنما را برای محصولات ووکامرس خود فعال کنید. به سادگی به بخش سئو » ظاهر جستجو بروید و روی زبانه Breadcrumbs کلیک کنید.

با تنظیم Yoast SEO شما می توانید مسیر راهنما را برای محصولات ووکامرس خود فعال کنید. به سادگی به بخش سئو » ظاهر جستجو بروید و روی زبانه Breadcrumbs کلیک کنید.

مطمئن شوید که گزینه مسیر های راهنما به «فعال» تغییر داده شده باشد. علاوه بر این، شما همچنین می توانید دسته بندی محصولات را در مسیر های راهنمای وب سایت خود استفاده کنید.

برای نمایش مسیرهای راهنما در قالب ووکامرس خود، باید کد زیر را به قالب فرزندتان اضافه کنید. تنها کافی است فایل header.php را برای قالب خود ویرایش کنید و این کد را به سمت انتهای آن اضافه کنید.

<?php
if ( function_exists('yoast_breadcrumb') ) {
yoast_breadcrumb( '
<p id="breadcrumbs">','</p>
' );
}
?>

6. استفاده درست از دسته بندی محصولات و برچسب ها

دسته بندی ها و برچسب های محصول به شما در سازماندهی محصولات تان در فروشگاه شما کمک می کنند. این باعث می شود که مشتریان شما به راحتی محصول مورد نظر خود را پیدا کنند. دسته بندی ها و برچسب ها همچنین به موتورهای جستجو نیز کمک می کنند. هر دسته بندی و برچسب محصول دارای صفحه شخصی خود در ووکامرس است که توسط موتورهای جستجو ایندکس شده و در نتایج جستجو نمایش داده می شود.

از آنجا که این صفحات دارای محصولات مشابه هستند، این تراکم کلمات کلیدی آنها را افزایش می دهد و باعث می شود که این صفحات برای این کلمات کلیدی رتبه بهتری دریافت کنند. بسیاری از مبتدیان در مورد تفاوت بین دسته و برچسب ها اشتباه می گیرند و به ندرت از آنها به درستی استفاده می کنند. دسته بندی ها برای گروه بندی گسترده ای از محصولات شما در نظر گرفته شده است. اگر فروشگاه شما یک کتاب بود، دسته بندی ها فهرست محتوای آن خواهند بود. 

به عنوان مثال، یک فروشگاه لباس می تواند دسته بندی هایی مانند مردان، زنان، لوازم جانبی، طلا و جواهر و غیره داشته باشد. دسته بندی ها ارثی هستند، بنابراین شما می توانید دسته های فرزندتان را به آنها اضافه کنید.

از سوی دیگر، برچسب ها کلمات کلیدی خاصی هستند که ویژگی های محصول را توصیف می کنند. به عنوان مثال، یک محصول تی شرت می تواند برچسب هایی مانند لباس معمولی، لباس تابستانی و غیره داشته باشد.

7. اضافه کردن متن Alt برای تصاویر محصولات

بسیاری از مشتریان به جستجوی تصویر می روند تا به سرعت محصولاتی را پیدا کنند که به دنبال آن هستند. برای کمک به صاحبان وب سایت، Google به تازگی دکمه «مشاهده تصویر» را از نتایج جستجوی تصویر خود حذف کرده است. این به این معنی است که کاربران باید از وبسایت شما بازدید کنند تا تصویر را با متن مشاهده کنند.

این روند بیشتر به فروشگاه های آنلاین کمک می کند تا مشتریان با علاقه بیشتر را به وب سایت های خود هدایت کنند.

بهینه سازی تصاویر بسیار شبیه جستجو در وب است. گوگل از هوش مصنوعی، تشخیص تصویر و سایر الگوریتم ها برای کمک به کاربران برای یافتن تصاویر مورد نظر خود استفاده می کند.

مهمترین چیزهایی که می توانید برای دستیابی به ترافیک از جستجوی تصویر Google انجام دهید افزودن تگ alt به تمام تصاویر در وب سایت تان است.

متن Alt یک تگ HTML است که به مدیران وبسایت اجازه می دهد برخی متن ها را به تصاویر خود اضافه کنند. هدف از این کار نمایش متن به جای تصویر در زمانی است که مرورگر نمی تواند تصویر را بارگذاری کند.

موتورهای جستجو از این تگ به عنوان یکی از عوامل رتبه بندی در جستجوی تصویر استفاده می کنند. اساسا شما می توانید متن را برای توصیف آنچه که موضوع این تصویر خاص است اضافه کنید.

هنگام آپلود تصاویر می توانید متن alt را به تمام تصاویر محصولات خود اضافه کنید. همچنین می توانید تصاویر محصول قدیمی خود را در کتابخانه رسانه ویرایش کنید و متن های alt را به هر یک از آنها یک به یک اضافه کنید.

8. عنوان و توضیحات سئو را برای دسته بندی محصولات اضافه کنید

هر دسته بندی محصول در ووکامرس دارای صفحه شخصی است. این صفحه شامل محصولات مشابه است که چگالی کلمات کلیدی را برای کلمات کلیدی مورد نظر شما افزایش می دهد. این باعث می شود که صفحات دسته بندی محصول برای سئو ووکامرس مهم باشند.

شما می توانید صفحات دسته بندی محصول را با اضافه کردن یک عنوان و توضیحات به آنها بهینه سازی کنید. Yoast SEO اجازه می دهد تا بتوانید عنوان و توضیحات دسته بندی را برای هرکدام از آن ها مشخص کنید.

به سادگی به صفحه محصولات » دسته بندی ها بروید و بر روی لینک ویرایش زیر دسته بندی کلیک کنید.

در صفحه ویرایش دسته بندی، به بخش Yoast SEO بروید و بر روی عنوان سئو در پیش نمایش اسنیپت کلیک کنید. Yoast SEO در حال حاضر زمینه های مورد نیاز را به شما نمایش می دهد تا عنوان سفارشی و توضیحات خود را برای دسته بندی محصول مورد نظر وارد کنید.

9. پیگیری مشتریان ووکامرس در گوگل آنالیتیکس

مهمترین بخش یک استراتژی موثر SEO، داده ها و اطلاعات هستند. شما باید یاد بگیرید که از کجا کاربران شما از کجا می آیند، چگونه فروشگاه شما را پیدا می کنند، چه محصولاتی را نگاه می کنند، و چه کاری در فروشگاه شما انجام می دهند.

گوگل آنالیتیک می تواند به شما در ردیابی تمام این اطلاعات کمک کند، اما تنظیم آن مشکل است.

شما می توانید با استفاده از افزونه های مانند MonsterInsights و یا افزونه های دیگر نیز به این اطلاعات دسترسی داشته باشید. در صورتی که نیاز به راهنمایی های بیشتری دارید، می توانید از مطلب آموزش اتصال گوگل آنالیتیکس به وردپرس با Google Analytics by MonsterInsights استفاده کنید.

10. بهینه سازی سرعت و عملکرد وب سایت

گوگل سرعت وب سایت را یکی از مهمترین عوامل رتبه بندی می داند. به این معنی است که وب سایت های سریع تر احتمال بیشتری دارند که بالاتر از وب سایت های با سرعت پایین رتبه بندی شوند.

وب سایت های آهسته نیز برای کسب و کار شما بد هستند، زیرا بر تجربه کاربر تأثیر می گذارند و ممکن است حتی دیگر از وب سایت شما بازدید نکنند.

بر اساس یک مطالعه موردی StrangeLoop، تاخیر 1 ثانیه در زمان بارگذاری صفحه می تواند به 7٪ کاهش در نرخ تبدیل، 11٪ نمایش کمتر صفحات و 16٪ کاهش رضایت مشتری منجر شود.

در اکثر اوقات، فروشگاه هایی که با ووکامرس ساخته می شوند و سرعت پایینی دارند به دلیل هاستینگ آن ها می باشد. در صورتی که نیاز به راهنمایی های بیشتر می توانید از آموزش بهینه سازی عملکرد سرعت سایت استفاده کنید.

11. بهبود امنیت ووکامرس

موتورهای جستجو وب سایت هایی را دوست دارند که امن و مطمئن هستند. گوگل به کاربران درمورد کلاهبرداری، نرم افزارهای مخرب و وب سایت های فیشینگ، با نشانه گذاری سریع وب سایت های ناامن با با هشدار های مختلف نشان می دهد.

این می تواند نه تنها رتبه بندی فروشگاه ووکامرس شما را از بین ببرد، بلکه تاثیر شدیدی بر شهرت برند شما خواهد داشت. هکرها همیشه وب سایت های تصادفی با حملات خشن، تزریق بدافزار و تلاش برای سرقت اطلاعات هدف قرار می دهند. برای جلوگیری از این، شما نیاز به ارتقاء امنیت فروشگاه ووکامرس خود دارید.

امیدواریم این مطلب برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد و توانسته باشید قدمی در راه بهینه سازی فروشگاه ووکامرس خود برداشته باشید، در صورتی که هرگونه سوالی در مورد این موضوع داشتید می توانید با ما در بخش نظرات همین مطلب در میان بگذارید.

, ,

مطالب مرتبط

11 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست