آموزش ساخت ایمیل info برای سایت از طریق هاست

آیا تا به حال برای شما این سوال پیش آمده است که ایمیل هایی مانند info@example.com چگونه ساخته می شوند؟ یا اصلا هدف ساخت چنین ایمیل هایی چیست؟ در این آموزش ابتدا به اهداف و سیاست هایی که می تواند پشت ساخت چنین ایمیل هایی باشد پرداخته و با هم آن ها را بررسی می کنیم، و در آخر به آموزش ساخت ایمیل info برای سایت از طریق هاست خواهیم پرداخت که تاثیر چشمگیری در برند شما خواهند داشت.

مزایای ساخت ایمیل info برای سایت

در این بخش به معرفی مزایای ساخت ایمیل های متفرقه برای برند و کسب و کار با پسوندهای مختلفی مانند info خواهیم پرداخت، پس حتما با همراه باشید.

حفظ یک تصویر حرفه ای از کسب و کار خود

در کسب و کار حرفه ای، نگه داشتن یک تصویر حرفه ای برای حفظ اعتماد مشتریان و اعتبار بخشین به حرفه ی خود به صورت آنلاین مهم است. به عنوان مثال در نظر بگیرید هنگامی که مشتریان بالقوه خود شما با سوالات متفرقه با شما تماس می گیرند یا اگر خود شما به آنها یا سایر کسب و کارها تماس می گیرید، استفاده از یک آدرس مانند ask@sabzwp.com قطعا حرفه ای تر از johnsmith280475@hotmail.com خواهد بود. مسیریابی ایمیل کسب و کار با استفاده از نام دامنه کسب و کارتان نشان می دهد که کسب و کار شما به خوبی تاسیس شده و واقعی است و احتمالا مشتریان با خیال راحت تر با شما تماس خواهند گرفت و شما را جدی تر خواهند گرفت.

مسیر مستقیم به وب سایت شما

یک آدرس ایمیل حرفه ای که با استفاده از نام دامنه شما ساخته شده است، کار مشتریان شما را برای کسب اطلاعات بیشتر به جهت جستجوی شرکت و وب سایت تان آسان می کند. این نیز به شدت به آن ها اطمینان می دهد که شما یک تجارت مشروع و پایدار هستید و اعتماد ایجاد می کند. این یک دارایی بزرگ بازاریابی نیز می باشد- هر ایمیلی که ارسال میکنید، یا هر زمانی که اطلاعات تماس خود را با کسی به اشتراک می گذارید، شما هم چنین به آنها لینک ساده ای برای وب سایت خود با دیگران به اشتراک می گذارید.

کاهش خطر علامت گذاری شدن به عنوان هرزنامه

دقیقا به این دلیل که هر کسی می تواند به سرعت و به راحتی آدرس ایمیل رایگان ثبت نام کند و بسازد، اغلب توسط اسپم ها استفاده می شوند و در نتیجه اغلب با سوء ظن به آن ها نگاه می شود – به همین دلیل داشتن یک آدرس ایمیل حرفه ای متصل به دامنه خود یک نشانگر اعتماد بزرگ خواهد بود. برخی از فیلترهای هرزنامه ها و بدافزارها ایمیل هایی که به عنوان مثال از طریق Hotmail ارسال می شوند را به طور خودکار غیر فعال و یا آن ها را به پوشه هرزنامه ها در ایمیل انتقال می دهند، بدون این که حتی آن ها را به صاحب دریافت کننده ایمیل نمایش دهند. یک آدرس ایمیل حرفه ای متصل به دامنه وب سایت خطر شناخته شدن به عنوان هرزنامه را به طور چشمگیری کاهش داده و از ارسال آن ها به پوشه هرزنامه ها جلوگیری خواهد کرد.

ایمیل های خود را با هدف سازماندهی کنید

سازماندهی ایمیل های ورودی خود را با اختصاص دادن آدرس های ایمیل خاص به بخش ها و یا اهداف – برای مثال accounts@yourcompany.com.au، info@yourcompany.com.au – نه تنها به شما کمک می کند از منظر مدیریت حجم کار خود، بلکه اعتبار کسب و کارتان را افزایش می دهد با تقویت بیشتر این تصویر که کسب و کار شما پایدار می باشد.

با تیم خود همکاری کنید

آدرس های ایمیل حرفه ای که بوسیله راه حل هایی مانند Office365 طراحی شده اند، به طور معمول همراه با ویژگی های دیگر مانند تقویم های به اشتراک گذاشته می شوند که همکاری با همکاران تان را بسیار ساده تر می کنند. شما می توانید درخواست های جلسه را ارسال و یا مدیریت کنید، تقویم های همکاران خود را مشاهده کنید و در دسترس بودن آنها را بررسی کنید و حتی جلسات مجازی برگزار کرده و همزمان با استفاده از این ابزار از اسناد مشترک استفاده کنید.

در حالی که در نگاه اول ممکن است فکر کنید که با استفاده از یک آدرس ایمیل رایگان برای کسب و کارتان صرفه جویی می شود، اما در واقع بعد ها متوجه خواهید شد که بیشتر هزینه بر خواهد بود، زیرا اعتبار کسب و کار و حرفه شما و تولید کننده بودن آن را کاهش خواهد داد.

تا اینجا به مزایای ساختن ایمیل های مورد نیازتان با استفاده از دامنه سایت پرداختیم و پیشنهاد ما هم این است که حتما از این موارد برای برندسازی و کسب اعتماد مشتری هایتان استفاده کنید. در ادامه به آموزش ساخت ایمیل با استفاده از دامنه سایت می پردازیم پس با ما در این سری از مقالات آموزش وردپرس همراه باشید.

آموزش ساخت ایمیل info با دامنه سایت از طریق هاست

در اولین قدم برای ساخت ایمیل info باید وارد هاست سی پنل سایت مان شویم. ابتدا قبل از این که شروع به ساخت ایمیل مورد نظرمان کنیم، باید اصلا ببینیم که هاست ما از قابلیت ساخت اکانت ایمیل برخوردار است یا خیر، که البته باید عرض کنیم که این ویژگی را هاستینگ شما بر اساس نوع پلنی که خریداری می کنید در اختیار شما قرار می دهد.

در سایدبار سمت راست صفحه، یک بلاک به نام statistics قرار دارد که شما می توانید در این بخش تمامی گزارشات مربوط به وب هاست خود، که شامل منابعی که در اختیار شما قرار داده شده است را مشاهده کنید. در این قسمت حتی منابعی که استفاده کرده اید، و مقدار باقی مانده آن را به شما نمایش می دهد.

در تصویر زیر می توانید نمونه ای از این بلاک را مشاهده کنید :

حالا که مطمئن شدیم هاستینگ ما امکان ساخت ایمیل را در اختیارمان قرار داده است، به مرحله ی بعدی می رویم.

در این مرحله در سی پنل، بلاکی به نام EMAIL قرار دارد، درون این بخش، بر روی گزینه ی Email accounts کلیک کنید تا وارد صفحه ساخت ایمیل شده و ایمیل مورد نظر خود را به راحتی بسازید.

حالا که مطمئن شدیم هاستینگ ما امکان ساخت ایمیل را در اختیارمان قرار داده است، به مرحله ی بعدی می رویم.

در این مرحله در سی پنل، بلاکی به نام EMAIL قرار دارد، درون این بخش، بر روی گزینه ی Email accounts کلیک کنید تا وارد صفحه ساخت ایمیل شده و ایمیل مورد نظر خود را به راحتی بسازید.

با کلیک بر روی Email accounts، وارد صفحه ی مدیریت ایمیل، و یا ساخت ایمیل جدید می شوید که در این صفحه تمامی تنظیمات و امکاناتی که نیاز دارید در اختیار شما قرار داده شده اند.

همان طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، پس از ورود به صفحه ی مورد نظر بر روی پیشخوان Add email accounts کلیک کنید تا بخش مربوطه برای ساخت ایمیل جدید نمایان شود. در این بخش شما می توانید به راحتی و تنها در عرض یک دقیقه ایمیل مورد نظر خود را بسازید.

در بخش اول با نام Email باید نام ایمیل مورد نظرتان را وارد کنید، به عنوان مثال info، ask، یا حتی نام شخص یا…

در بخش اول با نام domain باید انتخاب کنید که برای کدام یک از دامنه های ثبت شده در هاست تان قصد ساخت ایمیل را دارید (در صورتی که شما تنها یک دامنه در هاست تان ثبت کردید، این مرحله را نادیده بگیرید.)

در مراحل password و password again هم باید رمز مورد نظر را برای ایمیل تان بنویسید، پیشنهاد می کنیم از یک رمز قوی استفاده کنید زیرا حتما تمایلی ندارید که اطلاعات و یا ایمیل های مشتری هایتان در اختیار دیگران قرار گیرد. البته برای تولید رمز قوی بخشی ب عنوان password generator تعبیه شده است که با کلیک بر روی آن می توانید یک پسورد قوی ساخته و از آن استفاده کنید.

بخش mailbox qouta هم مربوط به فضای ذخیره سازی است که تمیل داریم در اختیار این ایمیل قرار دهیم. در حالت پیش فرض مقدار 1024 مگابایت در نظر گرفته شده است که بنظر ما مقداری زیادی است، بهتر است این مقدار را بر روی 100 یا نهایتا 200 مگابایت قرار دهید تا ایمیل ها فضایی خیلی زیادی از هاست ما را در بر نگیرند. در صورتی هم که فضا را به حالت unlimited قرار دهید، کل هاست در اختیار ایمیل قرار گرفته و می تواند به مرور زمان تمامی هاست را در بر بگیرد.

در آخر بر روی دکمه ی create account کلیک کنید، تا ایمیل مورد نظرتان ساخته شود.

مدیریت ایمیل ها در سی پنل

در همین صفحه بر روی پیشخوان email accounts کلیک کنید، در این صفحه تمامی ایمیل ها ساخته شده وجود دارند. شما می توانید این ایمیل ها را حذف کنید، تنظیمات آن ها را تغییر داده، و… . تمامی تنظیمات مربوط به ایمیل تان را می توانید در این بخش پیدا کنید.

در ادامه گزینه هایی که در این بخش در اختیارمان قرار داده شده اند را بررسی خواهیم کرد، و توضیح خواهیم داد که چه کارهایی برای ما انجام خواهند داد :

  • Access Webemail : با استفاده از این گزینه می توانید وارد وب میل مخصوص این اکانت شده و ایمیل مورد نظر را مدیریت کنید.
  • Disk and Quota : همان طور که قبل تر عرض کردیم، این گزینه مربوط به فضای داده شده به ایمیل است، که ایمیل های دریافت شده وارد این فضا شده و ذخیره می شوند.
  • manage suspension : این گزینه برای مدیریت گزینه های مختلف مسدود سازی ایمیل تعبیه شده است، به عنوان مثال می توانید ارسال ایمیل را برای ایمیل مورد نظر مسدود کنید، یا دریافت ایمیل و یا حتی لاگین شدن به این ایمیل را مسدود سازی کنید.
  • password and authentication : این گزینه برای تغییر و یا مدیریت رمز عبور تعبیه شده است شما به راحتی در این قسمت می توانید رمز عبور ایمیل را تغییر دهید.
  • connect devices : با استفاده از این امکان می توانید ایمیل را به دیوایس ها و یا نرم افزار های مختلفی وصل کنید و ایمیل های دریافتی را در آن ها دریافت کنید، و یا با استفاده از آن ها ایمیل ارسال کنید.
  • Delete : همان طور که از اسمش پیداست، با استفاده از این گزینه می توانید ایمیل را حذف کنید.

امیدواریم این آموزش برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد، و توانسته باشید به راحتی ایمیل مورد نظرتان را بسازید. هرگونه سوالی که در این زمینه داشتید را می توانید با ما در بخش نظرات همین مطلب در میان بگذارید.

, , ,

مطالب مرتبط

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست