آموزش انتقال سایت وردپرس با افزونه duplicator

آیا شما هم به این فکر افتاده اید که وب سایت تان را به سرور دیگری انتقال دهید؟ و در چگونه انتقال دادن سایت وردپرس تان دچار مشکل شدید؟ دلایل بسیاری وجود دارد که شما تمایل داشته باشید وب سایت وردپرس را بر روی سروری دیگر انتقال دهید، یا اصلا شاید تمایل داشته باشید یک نسخه کپی به صورت کامل از وب سایت تان داشته باشید، که شامل تمامی بخش های مختلف وب سایت تان مانند پایگاه داده، فایل های سایت و وردپرس، فایل های آپلود شده و… می باشد و یا این که می خواهید وب سایت خود را از حالت مجازی و لوکال بر روی هاست در اینترنت انتقال دهید. از آن جایی که وردپرس یک پلتفرم بسیار محبوب است، طبیعتا راه های بسیار، و هم چنین افزونه های بسیاری برای این کار در نظر گرفته شده است تا شما بتوانید به راحتی از وب سایت تان کپی گرفته و آن را در سرور دیگری دقیقا مانند آن چه که بوده راه اندازی کنید.

همان طور که گفتیم راه های بسیاری برای انتقال وب سایت و یا نسخه پشتیبان گرفتن از آن در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال با استفاده از افزونه های حرفه ای پشتیبان گیری می توانید به راحتی از وب سایت تان نسخه پشتیبان بگیرید. اما مطلبی که در این مقاله عنوان می کنیم، انتقال سایت بر روی سروری دیگر است. یکی از بهترین افزونه هایی که برای این کار طراحی شده، افزونه Duplicator یا افزونه داپلیکیتور است، با استفاده از این افزونه شما می توانید به راحتی از وب سایت تان کپی کرفته، و سپس آن را به هاست و سروری دیگر انتقال دهید. در ادامه به معرفی این افزونه و هم چنین مزایای آن نسبت به دیگر افزونه ها را توضیح خواهیم داد، و در مرحله آخر آموزش چگونه کار کردن با افزونه Duplicator و آموزش انتقال سایت وردپرس با استفاده از این پلاگین وردپرس را خواهیم داشت.

معرفی افزونه Duplicator

معرفی افزونه Duplicator

 

با بیش از 10 میلیون بار دانلود، افزونه Duplicator به طور فوق العاده ای به کاربران خود امکان مهاجرت، کپی گرفتن، و کلون کردن وب سایت شان از یک سایت به مکانی دیگر و یا سروری دیگر را می دهد، هم چنین این افزونه ی عالی به شکل یک افزونه پشتیبان گیری نیز عمل می کند. با استفاده از این افزونه می توانید به راحتی از وب سایت تان به صورت کامل پشتیبان یا کپی بگیرید که شامل تمامی فایل های مختلف، از قبیل فایل های وردپرس، تصاویر و فایل های بارگذاری شده در سایت و در واقع تمامی فایل هایی را که در پوشه وب سایت تان قرار دارند بعلاوه دیتابیس یا همان پایگاه داده وب سایت تان می شود.

افزونه Duplicator شما را قادر می سازد تا :

 یک سایت وردپرس را از یک هاست به هاست دیگر انتقال دهید

به صورت دستی یک سایت وردپرس یا بخش هایی از سایت تان (برای مثال فقط پایگاه داده) را پشتیبان گیری کنید

یک سایت وردپرسی را به صورت کامل درون یک پکیج قرار دهید تا در پروژه های طراحی سایت سریع از آن استفاده کنید.

انتقال و یا مهاجرت و یا کلون یک سایت وردپرس بین دامنه ها یا میزبان ها بدون هیچ گونه داون تایم

مهاجرت وردپرس و راه اندازی بکاپ های وردپرس

افزونه Duplicator یک فایل zip ایجاد می کند که تمامی پلاگین ها، قالب ها، محتوا، پایگاه های داده و فایل های وردپرس را در یک فایل زیپ ساده به نام package بسته بندی می کند. سپس شما می توانید با استفاده از این بسته، در هر زمان و هر مکانی که تمایل داشته باشید وب سایت وردپرس تان را انتقال دهید. انتقال در همان سرور، در بین سرورها و در واقع در هر مکانی که یک سایت وردپرسی را می توان میزبانی کرد. از آن جا که بسته شامل تمام فایل های سایت است، نصب وردپرس لازم نیست.

بهبود سرعت طراحی سایت

افزونه Duplicator به شما اجازه می دهد تا سایت های از پیش تنظیم شده خود را برای از تلف نکردن وقت و جلوگیری از کار دوباره، ایجاد کنید. به جای تنظیم دستی قالب مورد علاقه خود، مجموعه پلاگین ها و یا تعداد زیادی محتوا، الان تنها کافی است با استفاده از این افزونه، یک بار سایت را تنظیم کرده و سپس از آن پشتیبان بگیرید. در این حالت می توانید به راحتی بار ها و بارها وب سایت را بر روی سایت های دیگر راه اندازی کنید.

به عنوان مثال این مورد مناسب افرادی است که قصد فروش قالب وردپرس دارند، از این طریق با آماده کردن سایت دمو، می توانند آن را توزیع کرده و تنظیم چند باره جلوگیری کنند.

افزونه Duplicator Pro در حالت حرفه ای و خریداری شده خود، خدمات خود را به سطح بعدی با ویژگی هایی که واقعا عالی هستند، انتقال می دهد، خدماتی مانند :

پشتیبان گیری برنامه ریزی شده

ذخیره سازی در Dropbox, Google Drive, Microsoft OneDrive, Amazon S3 و FTP/SFTP

پشتیبانی از سایت های بزرگ تر

مهاجرت و انتقال سایت وردپرس شبکه

اطلاع رسانی توسط ایمیل

به طور مستقیم از نصب کننده به cPanel وصل شوید

و …

آموزش انتقال سایت وردپر با افزونه duplicator

تا این جا با کاربردهای مختلف افزونه duplicator آشنا شدیم، حالا وقت آن است به اموزش انتقال سایت وردپرس به هاست و سروری دیگر بپردازیم.

اولین قدم نصب و فعال سازی افزونه بر روی وب سایت تان است، در صورتی که نیاز به راهنمایی های بیشتری در رابطه با چگونگی نصب افزونه در وردپرس دارید می توانید به آموزش نصب افزونه در وردپرس مراجعه نمایید.

پیش از شروع آموزش توصیه می کنیم وب سایت تان را چک کنید تا ببینید مشکلی وجود نداشته باشد سپس ادامه ی آموزش را مطالعه نمایید.

پس از نصب و فعال سازی افزونه duplicator، در بخش مدیریت وردپرس مانند تصویر زیر به پیشخوان duplicator مراجعه نمایید.

افزونه Duplicator

پس از کلیک بر روی پیشخوان Duplicator، وارد بخش پکیج ها خواهید شد که تمامی نسخه هایی را که از سایت تان پشتیبان گرفتید را به شما نمایش خواهد داد، هم چنین از این صفحه می توانید پکیج های خود را مدیریت کنید.

آموزش انتقال سایت وردپر با افزونه duplicator

در این صفحه، بر روی دکمه Create New کلیک کنید، تا وارد صفحه مدیریت و تنظیم پکیج پیش از ساختن آن شوید.

آموزش انتقال سایت وردپر با افزونه duplicator

همان طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، چهار بخش در اختیار شما قرار گرفته تا بتوانید با استفاده از آن ها پکیج خود را تنظیم و سپس آن را بسازید.

NAME : در این بخش می توانید نام پکیج تان را مشخص کنید. در حالت پیش فرض اعداد و حروفی به صورت تصادفی جای گذاری می شوند، اما می توانید این اعداد و حروف را پاک کرده و به جای آن ها نام مورد نظرتان را وارد کنید.

Storage : این بخش مربوط به تنظیم کردن این است که پکیج شما در چه مکانی ذخیره می شود. در صورتی که از نسخه رایگان استفاده می کنید این گزینه بر روی هاست شما قرار می گیرد، و توانایی سفارشی سازی آن را ندارید. اما در صورتی که نسخه ی پریمیوم این افزونه را تهیه کرده باشید، می توانید در فضاهای ابری مختلفی مانند google drive، dropbox و … پکیج خود را ذخیره کنید.

Archive : در بخش آرشیو شما می توانید فایل هایی را که تمایل دارید در پکیج تان ذخیره شوند را انتخاب کنید، به عنوان مثال می توانید انتخاب کنید که تنها دیتابیس پشتیبان گیری شود، و یا بخش هایی از دیتابیس را در این پکیج ذخیره نکنید.

Installer : در بخش آخر هم تنظیماتی مانند پسورد گذاشتن روی پکیج وجود دارد.

توجه داشته باشید، در صورتی که تمایل دارید وب سایت تان را همان طور که هست بسته بندی کرده و به سروری دیگر انتقال دهید، پیشنهاد می کنیم به این تنظیمات کاری نداشته باشید و تنها نام پکیج را تغییر دهید.

در صورتی که اطلاعاتی را اشتباه وارد کرده باشید می توانید با کلیک بر روی دکمه reset کلیک کنید تا تنظیمات به حالت پیش فرض باز گردند. پس از اعمال تغییرات، بر روی دکمه ی آبی رنگ next کلیک کنید تا وارد مرحله ی بسته بندی شوید و پکیج وب سایت شما ساخته شود.

آموزش انتقال سایت وردپر با افزونه duplicator

در صورتی که دکمه ی Build به شما نمایش داده نشد و خاموش بود، باید تیک متن قرمز رنگ با عنوان (Yes. Continue with the build process!) را فعال کنید تا این دکمه برای شما روشن شود.

پس از کلیک بر روی این دکمه، کمی طول می کشد تا پکیج شما آماده شده و ساخته شود. در انتها با پیامی مشابه با تصویر زیر روبرو می شوید :

آموزش انتقال سایت وردپر با افزونه duplicator

همان طور که مشاهده می کنید، دو گزینه در اختیار شما قرار گرفته شده است. archive شامل پکیج اصلی و وب سایت شما می باشد که شامل کل محتویات آن می شود. intaller هم نصب کننده وب سایت شما است که باید هردوی این موارد را در پوشه ی public_html وب سایت تان بارگذاری کرده و سپس نصب کنید.

مرحله دوم: آموزش نصب سایت با استفاده از پکیج تهیه شده توسط افزونه duplicator

تا این جا در این مطلب آموزش وردپرس، آموزش کار با افزونه duplicator و نحوه پشتیبان گیری از کل سایت وردپرس را داشتیم. در ادامه این مطلب به نحوه انتقال سایت توسط افزونه duplicator خواهیم پرداخت.

ابتدا وارد هاست و سپس به قسمت File manager وارد میشویم :

آموزش نصب سایت با استفاده از پکیج تهیه شده توسط افزونه duplicator

وارد پوشه public_html شوید، هیچ فایلی نباید در این پوشه وجود داشته باشد. بر روی فایلی که در تصویر زیر با فلش قرمز نشان داده شده کلیک کنید تا وارد پوشه روت سایت تان شوید.

آموزش نصب سایت با استفاده از پکیج تهیه شده توسط افزونه duplicator

همان طور که در بخش نکات هنگام نصب عرض کردیم، نباید هیچ فایل در این قسمت وجود داشته باشد،

تنها فایل های installer.php و فایل بسته نصبی باید در این پوشه قرار داشته باشند. حالا از با کلیک کردن بر روی گزینه Upload ،فایل ها را درون پوشه public_html در هاست مان بارگذاری می کنیم.

آموزش نصب سایت با استفاده از پکیج تهیه شده توسط افزونه duplicator

با کلیک کردن بر روی این گزینه، صفحه ی آپلود برای شما باز میشود که درآن میتوانید فایل ها را انتخاب و سپس بارگذاری کنید.

آموزش نصب سایت با استفاده از پکیج تهیه شده توسط افزونه duplicator

با کلیک کردن بر روی دکمه file select همان طور که در فلش شماره 1 مشخص کردیم، فایل های مورد نظر (فایل installer.php و فایل زیپ که از آرشیو دانلود کردید) را انتخاب کنید تا در هاست شما بارگذاری شوند.

آموزش نصب سایت با استفاده از پکیج تهیه شده توسط افزونه duplicator

پس از اتمام آپلود، نوار آن به رنگ سبز نمایش داده می شود و سپس شما می توانید با کلیک بر روی نوشته آبی رنگ که با فلش شماره 2 مشخص کردیم به صفحه ی قبل بازگردید.

آموزش نصب سایت با استفاده از پکیج تهیه شده توسط افزونه duplicator

همان طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید بر روی پکیج که بر روی هاست مان آپلود کردیم راست کلیک کرده و بر روی گزینه extract کلیک کنید تا محتویات آن استخراج شوند. حالا می توانیم به نصب و راه اندازی بسته نصبی بپردازیم.

برای شروع، در یک پنجره جدید در مرورگرتان آدرس دامنه سایت تان را تایپ کنید و سپس در ادامه آن installer.php را اضافه کنید. به عنوان مثال دامنه سایت ما sabzwp.com است که در این حالت به شکل زیر می شود :

sabzwp.com/installer.php

پس از وارد کردن آدرس، صفحه نصب پکیج برای شما باز خواهد شد که به شکل زیر است و ما به سه مرحله نصبی آن را تقسیم می کنیم :

آموزش نصب سایت با استفاده از پکیج تهیه شده توسط افزونه duplicator

مرحله اول : این صفحه اولین صفحه ای است که در مراحل نصب مشاهده می کنید، که یک سری موارد شامل جزییات نصب و تنظیمات و نیازمندی های نصب را به شما نمایش می دهد. همان طور که مشاهده می کنید تمامی موارد سبز هستند که نشان دهنده عدم وجود مشکل است. برای رفتن به مرحله ی بعد، همینطور که در تصویر ذکر کردیم بر روی چک باکس مربوطه کلیک کنید تا دکمه next روشن شود. پس از تیک زدن چک باکس بر روی دکمه next کلیک کنید تا به مرحله ی بعد بروید.

مرحله دوم : در این مرحله سیستم در حال اکسترکت کردن یا استخراج کردن فایل نصبی است و تمامی فایل ها است. صبر کنید تا این پروسه تمام شود و صفحه جدید به شما نمایش داده شود.

آموزش نصب سایت با استفاده از پکیج تهیه شده توسط افزونه duplicator

مرحله سوم : در این مرحله، باید نام دیتابیس، نام کاربری دیتابیس و رمز عبور مربوطه را وارد فیلدها کنید، که برای آسان تر شدن کارها در تصویر زیر فیلدها را مشخص کردیم:

آموزش نصب سایت با استفاده از پکیج تهیه شده توسط افزونه duplicator

توجه داشته باشید، باید از یک پایگاه داده تازه و بدون خالی استفاده کنید که اطلاعاتی در ان وجود نداشته باشد. در صورتی که اطلاعات بیشتری در مورد ساخت پایگاه داده نیاز دارید، می توانید از مرحله دوم آموزش نصب وردپرس استفاده کنید)

پس از ساخت دیتابیس یا همان پایگاه داده، اطلاعات مورد نیاز را در فیلد های مشخص شده وارد کنید. سپس روی دکمه test database کلیک کنید. با این کار، ارتباط با دیتابیس را تست می کند، در صورتی که اطلاعات را درست وارد کرده باشید، با متون سبز رنگ مواجه خواهید شد.

اگر ارتباط موفقیت آمیز بود، بر روی دکمه next کلیک کنید تا وارد مرحله بعد شوید. پنجره ای برای تایید ساخت و وارد کردن اطلاعات برای شما باز میشود که شما باید بر روی دکمه Yes کلیک کنید.

مرحله چهارم :

آموزش نصب سایت با استفاده از پکیج تهیه شده توسط افزونه duplicator

در تصویر بالا قسمت هایی که باید تغییر دهید را با رنگ قرمز توضیح داده ایم.

عنوان سایت شما : در این قسمت عنوانی را که تمایل دارید سایت شما به کاربران و موتورهای جستجو نشان داده شود وارد کنید.

سپس بر روی بر روی تب options کلیک کنید تا باز شود. همانطور که گفتیم، باید برای خودتان یک حساب کاربری برای مدیریت سایت تان بسازید.

در فیلدهای مربوطه نام کاربری و رمز عبور دلخواه تان را وارد کنید تا حساب کاربری برای شما ساخته شود. (دقت کنید این اطلاعات را حتما در جایی ذخیره کنید، زیرا از این پس برای وارد شدن به مدیریت سایت تان باید از این اطلاعات استفاده کنید.)

پس از اتمام کار و وارد کردن اطلاعات مورد نیاز، بر روی دکمه next در انتهای صفحه کلیک کنید. با اینکار وارد آخرین مرحله نصب خواهید شد.

مرحله آخر :

آموزش نصب سایت با استفاده از پکیج تهیه شده توسط افزونه duplicator

همانطور که در تصویر باال مشاهده می کنید، نتایج با رنگ سبز نشان داده شده اند که به معنای با موفقیت و صحیح نصب شدن بسته نصبی است. حال میتوانید بر روی دکمه site login کلیک کنید و وارد سایت تان شوید.

با مراجعه به سایت تان خواهید دید که دمو به صورت کامل در سایت شما درون ریزی شده است.

امیدواریم این سری از مقالات آموزش وردپرس نیز برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد، هرگونه سوال و یا مشکلی داشتید می توانید با ما در بخش نظرات همین مطلب در میان بگذارید.

, ,

مطالب مرتبط

14 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام وقت بخیر
  خیلی عالی و کارامد

  پاسخ
 • باسلام بنده یک سایت فروشگاهی دارم که الان روش حدود 300 محصول تعریف کردم و داره کار میکنه
  میخوام قالب سایت رو عوض کنم و قالب وودمارت بزارم ، قالب وودمارتی که خریدم نسخه نصب آسان داره و وقتی برای نصب نسخه آسان اقدام میکنم باید دیتابیس بسازم و کلا وردپرس رو از اول نصب کنم

  میخوام راهی پیدا بشه که قالب سایت فعلی رو وودمارت کنم و محصولات و مشخصات فعلی سایت حفظ بشه .

  ممنون میشم راهنمایی کنید بنده رو

  پاسخ
  • با سلام
   شما باید بسته نصبی را در کامپیوتر خود از حالت فشرده خارج کنید و از داخل مسیر wp-content>theme قالب وودمارت را جدا کنید. سپس آن را با پسوند zip فشرده کنید و در سایت فعلی خود نصب کنید.

   پاسخ
 • سلام ممنون از اموزش کاربردیتون ببخشید من فقط یه مشکل توی Overwrite Install و PHP Open Base
  داشتم که جلوشون زده warm چه کنم

  پاسخ
  • سلام
   warn یا warning که با رنگ زرد یا نارنجی مشاهده میکنید اهمیت زیادی ندارد و فقط یک پیام هشدار دهنده معمولی است. که این مورد هم جزو تنظیمات هاست هست و شما نمیتوانید این موارد را تنظیم کنید.

   پاسخ
 • ممنون از آموزش کامل و عالی
  فقط برای سایت های کندتر یا کوچیکتر یه سری تنظیمات باید عوض کنیم تو خود داپلیکیتور قسمت عمومی(general) و قسمت package یه چندتا تیک یاید تغییر داد
  مثلا zip archive , dup archive باید تک dup زده بشه
  و تنظیمات دیگه که خودش راهنمایی داره.
  اگه هم دوستان متوجه نمیشن افزونه گوگل ترنسلیت به مرورگر کروم اضافه کنن و صفحه رو برا خودشون ترجمه کنن و تمام راهنمایی هاش تو قسمت خود تنظیمات هست

  پاسخ
 • مهدی صادقی
  بهمن 17, 1398 3:26 ق.ظ

  سلام خسته نباشید
  من قراره یک سایت دلخواه برای پروژه سال تحویل بدم میخاستم از لوکال هاست خودم ببرمش رو دبیرستان هم کارکنم رو خونه هم ادیت کنم که اخر سال تحویل بدم حجم زیادی هم نیست قراره فقط یک ظاهر کلی داشته باشه پروژه

  پاسخ
  • سلام
   اگه میخواید از چند محل سایتتون رو ادیت کنید پیشنهاد میکنم از هاست واقعی استفاده کنید. کپی کردن هر روز یک سایت با duplicator زمان و انرژی زیادی میگیرد.
   اگر سایت در مراحل اولیه است میتوانید از افزونه های maintenance mode یا coming soon استفاده کنید تا فقط خود شما بتوانید سایت را مشاهده کنید و باقی افراد فقط یک برگه در دست ساخت را ببینند.

   پاسخ
 • سلام. من از یک هاست میخام به هاست دیگه ای برم. هاست اول دامنه اصلیمو میخام منتقل کنم. ولی هاست دوم به صورت addon هستش. یعنی توی public html هاست دوم یه سایت مستقل دیگه ای هست که نمیخام اتفاقی براش بیفته. وقتی توی پوشه دیگه ای از هاست دوم فایلها رو اپلود کردم دیگه domain.com/installer.php باز نمیشه. چه کار باید بکنم ؟

  پاسخ
 • سلام و تقدیم احترام
  آیا بوسیله این افزونه میتوان نسخه پشتیبان تهیه کرد و در هنگام نیاز روی سایت موجود بازگردانی کرد؟
  (بعبارتی “بک آپ” و “ریکاوری” سایت بدون انتقال یا جابجایی هاست یا همان “snapshot”)

  پاسخ
  • سلام
   این افزونه برای انتقال سایت و محاجرت بیشتر به کار میرود. برای بک آپ گیری افزونه های updraftpluse و backupbudy پیشنهاد می شوند.

   پاسخ
 • سید مهدی سروی
  آبان 9, 1398 1:35 ب.ظ

  با سلام و عرض خسته نباشید.
  من تمامی مراحل بالا رو مو به مو انجام دادم. سایت کامل duplicate شد و نصب با موفقیت انجام شد. ولی صفحه wp-login.php ارور 404 دارم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ
  • با سلام
   اگر تمام صفحات سایت با خطای 404 مواجه باشند فایل htaccess خراب شده است. اما wp-admin و wp-login.php باید کار کنند مگر اینکه یک افزونه امنیتی داشته باشید که آن ها را از دسترس خارج کرده باشد.
   لطفا آدرس سایتتون رو بدید و اینکه نحوه انتقال چگونه بوده است؟ 1-از لوکال هاست به سرور اصلی منتقل کردید 2-یا از سرور به لوکال هاست 3-یا اینکه از یک هاست به هاستی دیگر با duplicator منتقل کردید؟

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست