آموزش افزایش حجم آپلود در وردپرس

آموزش افزایش حجم آپلود در وردپرس

وردپرس در حالت پیش فرض با آپلود کننده فایل های رسانه ای درون ساز خودش ارائه می شود، که این سیستم کارهای کارا در آپلود و قرار دادن فایل های مدیا در سایت مان بسیار آسان کرده است. در واقع با استفاده از این سیستم پیش فرض وردپرس، دیگر نیازی نداریم که برای آپلود فایل ها از نرم افزار های ftp و یا از طریق مدیریت فایل هاست مان اقدام کنیم. با استفاده از این آپلود کننده ما می توانیم به راحتی و تنها با چند کلیک ساده فایل های مان را آپلود کرده و در مطالب و یا صفحات سایت مان جای گذاری کنیم. این سیستم با زبان php نوشته شده تا فایل های ما را بر روی سرور آپلود کند، اما این سیستم دارای یک ویژگی شاید بد می باشد که قرار است در این مطلب به آن پرداخته و سپس این مشکل را برطرف کنیم.

حتما برای شما هم پیش امده است که در حین بارگذاری یک فایل با حجمی کمی بیشتر در سایت تان دچار مشکل و با خطای زیرمواجه شده اید.

آموزش افزایش حجم آپلود در وردپرس

همان طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، وردپرس به صورت خودکار میزان حداکثر آپلود را به شما نمایش می دهد. برای این کار تنها کافی اس به بخش رسانه » افزودن مراجعه کرده و در بخش زیر آپلود کننده مقدار مشخص شده برای سایت تان را مشاهده کنید.

  1. افزایش حجم آپلود وردپرس با فایل فانکشن قالب

روش ها می توانند کمی متفاوت باشند و برخی از ان ها برای شما پاسخگو نباشند، اما با تست آن ها متوجه خواهید شد که کدام مناسب خواهد بود. در این روش لازم است به پوشه ی قالب سایت تان در مدیریت فایل ها رفته و به دنبال فایلی به نام functions.php بگردید.

@ini_set( 'upload_max_size' , '128M' );
@ini_set( 'post_max_size', '128M');
@ini_set( 'max_execution_time', '300' );

حالا شما می توانید به جای عدد 128، عدد دلخواهتان را وارد کنید تا سیستم از آن پیروی کند.

2. افزایش حجم آپلود وردپرس با ویرایش فایل .htaccess

بسیاری از شرکت های میزبانی وب سایت به شما اجازه می دهند که با استفاده از فایل .htaccess بتوانید تغییرات مختلفی از تنظیمات php را اعمال کنید. حالا با قرار دادن دستور php_value upload_max_filesize در این فایل شما خواهید توانست این حجم آپلود در وردپرس را تغییر دهید.

برای این کار می توانید از پنل هاست تان وارد file manager  شده و فایل .htaccess را پیدا کنید، این فایل در بین فایل های وردپرس و صفحه ی اصلی public_html وجود دارد. در صورتی که این فایل را پیدا نکردید، می توانید از بخش تنظیمات با فعال کردن نمایش فایل های پنهان، این فایل را نیز مشاهده نمایید.

پس از مکان یابی فایل .htaccess حالا نیاز است که این فایل را ویرایش کنید. دقت کنید این یکی از مهم ترین فایل های سایت شما است که اشتباهی کوچک در ان می تواند ساختار سایت شما را خراب کرده و یا سایت شما را از دسترس خارج کند، پس حتما پیش از ویرایش این فایل ، همان طور که بالاتر گفتیم باید از کل وب سایت تان پشتیبان گرفته باشید.

پس از تهیه پشتیبانی و رعایت نکات ایمنی، حالا می توانید کد زیر را درست مانند تصویر در فایل جای گذاری کنید :

php_value upload_max_filesize 128M
php_value post_max_size 128M
php_value max_execution_time 300
php_value max_input_time 300

درست همان طور که در تصویر زیر مشخص کردیم، کد را جای گذاری کرده و یا عدد 128 را با عدد دلخواه تان تغییر دهید :

آموزش افزایش حجم آپلود در وردپرس

3. تغییر حجم آپلود در وردپرس با ویرایش فایل php.ini

دقت کنید این روش بیشتر مناسب سایت هایی است که بر روی هاست های vps میزبانی می شوند، زیرا اکثر شرکت های میزبانی با هاست های اشتراکی اجازه ویرایش فایل php.ini را به کاربران خود نمی دهد. در صورتی که از هاست اشتراکی استفاده می کنید، می توانید با پشتیبانی هاست تان تماس گرفته و اطمینان حاصل کنید که می توانید در این فایل تغییر ایجاد کنید.

در صورتی که ویرایش فایل .htaccess نتوانست مشکل شما را حل کند، در این حالت می توانید متود سوم ما یعنی ویرایش فایل php.ini را امتحان کنید. می توانید دردایرکتوری اصلی سایت تان دنبال این فایل بگردید، در صورتی هم که فایل با این نام پیدا نشد، می توانید فایل به نام  php.ini را ایجاد کرده و سپس کد زیر را در این فایل وارد کنید :

upload_max_filesize = 128M
post_max_size = 128M
max_execution_time = 300

پس از تغییر و ذخیره سازی، به پنل وردپرس خود مراجعه کرده و به بخش رسانه » افزودن بروید تا مطمین شوید که تغییراتی که ایجاد کردید اعمال شده اند.

4. ویرایش فایل wp-config.php برای افزایش حجم اپلود وردپرس

در صورتی که روش های بالا برای شما پاسخگو نبودند، اصلا نگران نباشید، روش دیگری وجود دارد که ویرایش فایل wp-config.php است.

درست مانند فایل هایی که در مراحل بالا به شما پیشنهاد دادیم، این فایل هم در دایرکتوری اصلی وردپرس در هاست تان وجود دارد که می توانید به راحتی نیز ان را پیدا کنید. پس از پیدا کردن فایل wp-config.php وارد ویرایشگر شده و کد زیر را درست قبل از خطی که با thats all! stop editing شروع می شود قرار دهید :

define('WP_MEMORY_LIMIT', '128M');

پس از قرار دادن کد تنها کافی است دوباره به بخش رسانه » افزودن بازگشته و خواهید دید که حجم آپلود مطابق با عدد موجود در کد تغییر یافته است. با ما در سری مقالات آموزش وردپرس همراه باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست