آموزش نحوه خروجی گرفتن ایمیل ها از نظرات وردپرس

آموزش نحوه خروجی گرفتن ایمیل ها از نظرات وردپرس

آیا می توانیم آدرس های ایمیل را از بخش نظرات وردپرس خروجی بگیریم؟ چگونه می توانیم ایمیل ها را در وردپرس برون ریزی کنیم؟ این مورد ممکن است درخواست بسیاری از کاربران وردپرس باشد، اینکه تمایل دارند ایمیل ها را از بخش های مختلف وردپرس از جمله نظرات وردپرس برون ریزی کنید. همان طور که می دانید فیلد ایمیل یکی از فیلد های مهم و ضروری در بخش نظرات وردپرس است، بنابراین هر کاربری که تمایل داشته باشد نظری را در وب سایت شما ثبت کند باید ابتدا نام خود و ایمیل خود را وارد کند.

ایمیل یک روش مهم در ارتباطات تجاری است که سریع، ارزان، قابل دسترس و به راحتی تکرار می شود. استفاده از ایمیل می تواند تا حد زیادی به کسب و کارها کمک کند، زیرا راه های کارآمد و موثری را برای انتقال انواع داده های الکترونیکی فراهم می کند. کاربران می توانند استفاده های مختلفی از این ایمیل ها داشته باشند، به عنوان مثال برخی ممکن است ایمیل هایی که در وب سایت شان وارد شده را جمع آوری کرده و بانک بزرگی از ایمیل را فراهم آورند تا از آن ها به عنوان منبعی برای بازاریابی وب سایت و فروش شان استفاده کنند.

در این مطلب آموزش وردپرس قصد داریم نحوه خروجی گرفتن ایمیل ها از بخش نظرات وردپرس را با هم بررسی کنیم، و در آخر از ایمیل های وب سایت مان خروجی بگیریم.

آموزش نحوه خروجی گرفتن ایمیل ها از نظرات وردپرس

اولین کاری که باید انجام دهید این است که پلاگین Comments Emails را نصب و فعال سازی کنید.

این افزونه وردپرس (Comments Emails) اجازه می دهد تا نام و آدرس ایمیل کاربرانی که در بخش نظرات وب سایت شما دیدگاه گذاشته اند را برون ریزی کنید. آدرس های ایمیل اسپم برون ریزی نخواهند شد.

در واقع شما می توانید با اعمال تنظیماتی اندک، و بدون دردسر اطلاعاتی را که مد نظر دارید توسط این افزونه برون ریزی کنید. تنها کافی است فرمت فایل خروجی، فیلد هایی که قصد دارید خروجی گرفته شوند را انتخاب کرده و بر روی دکمه ی دانلود کلیک کنید تا لیست ایمیل افرادی که در وب سایت شما نظرشان را ثبت کرده اند را در اختیار داشته باشید.

امکانات افزونه :

 می توانید از بین جدول های مختلف نظرات wp_comments انتخاب کنید تا برای شما برون ریزی شوند (comment_author، comment_author_email)

نمایش یا دریافت ایمیل ها به عنوان فایل (و هم چنین می توانید نوع فایل دانلودی را نیز انتخاب کنید: .txt یا .csv).

پس از فعال سازی افزونه، باید به ابزارها » Comments Emails بروید. در این بخش شما می توانید لیستی از ایمیل های را که توسط فرم نظرات در وب سایت تان وارد شده اند را برون ریزی کنید. (در صورتی که در نصب و فعال سازی افزونه ها نیاز به راهنمایی های بیشتری دارید می توانید راهنمای نصب افزونه ها در وردپرس را مطالعه کنید)

آموزش نحوه خروجی گرفتن ایمیل ها از نظرات وردپرس

همان طور که مشاهده می کنید تنظیمات مختلفی برای شما آماده شده اند که شما می توانید توسط آن ها آن طور که تمایل دارید از ایمیل های وب سایت تان خروجی بگیرید. به عنوان مثال می توانید تنها لیستی از ایمیل ها خروجی بگیرید، یا اینکه با انتخاب نام در کنار ایمیل ها، خروجی بگیرید. یا به عنوان مثال می توانید با فشردن تنها یک دکمه، تمامی ایمیل های افرادی که در وب سایت تان نظر ثبت کردند را درون یک باکس مشاهده کنید.

خب حالا که بخش comments emails را در پنل پیشخوان مدیریت وردپرس تان پیدا کردید وقت آن است که با تنظیمات این بخش آشنا شویم، و در نهایت از ایمیل هایی که در وب سایت مان ثبت شدند خروجی بگیریم.

در بخش fields، دو حالت به نام های name و email در نظر گرفته شده است. می توانید هر کدام از این دو، و یا هر دوی این موارد را انتخاب کنید. چک باکس name شامل نام افرادی است که در وب سایت شما نظرشان را ثبت کردند، هم چنین چک باکس email هم شامل ایمیل این افراد خواهد بود. یعنی با انتخاب هر دو گزینه با هم، در فایل خروجی، شما هر دو نام و ایمیل این افراد را خواهید داشت.

گزینه Format مربوط به انتخاب فرمت فایل خروجی ایمیل ها می باشد. می توانید بین دو گزینه txt و csv انتخاب کنید تا فایل خروجی را با فرمت مورد نظرتان داشته باشید.

هم چنین دو دکمه به نام های download emails و show emails نیز تعبیه شده اند که می توانید با استفاده از دکمه ی download emails لیست ایمیل های افرادی که در نظرات وب سایت تان دیدگاه خود را ثبت کرده اند را ذخیره کنید. دکمه ی show emails هم برای پیش نمایش لیست این ایمل ها می باشد، که درون باکسی که زیر آن ها قرار دارد ایمیل ها را نمایش خواهد داد.

حالا تنها کافی است بر اساس توضیحاتی که دادیم از لیست ایمیل های وب سایت تان خروجی بگیرید و آن ها را ذخیره کنید. در صورتی که تنها لیست ایمیل ها را لازم دارید در بخش fields روی گزینه email کلیک کنید، اما پیشنهاد ما این است که این لیست را به همراه نام این این افراد تهیه کنید زیرا هنگامی قصد دارید به این افراد ایمیل ارسال کنید به درد شما خواهند خورد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست