آموزش حل مشکل خرابی تصاویر پس از تغییر قالب وردپرس

قالب های وردپرس معمولا ابعاد مختلف تصویر سفارشی را برای تصاویر شاخص و یا thumbnails مشخص می کنند. این بدان معنی است که وقتی تصویری آپلود می کنید، وردپرس به طور اتوماتیک تصاویر شاخص را با استفاده از تصویر اصلی ایجاد می کند، که توسط قالب وردپرس شما مورد نیاز است. این تصاویر کوچک تولید شده را می توان در وردپرس به عنوان تصاویر شاخص و thumbnail را در مکان های مختلف در وب سایت شما (مانند آرشیو، ویجت، لغزنده و غیره) استفاده کند.

قالب های وردپرس معمولا ابعاد مختلف تصویر سفارشی را برای تصاویر شاخص و یا thumbnails مشخص می کنند. فرض کنید به تازگی قالب وب سایت تان را تغییر داده اید، ممکن است سایز های تصاویر در این دو قالب پیشین و قالب فعالی شما با هم فرق داشته باشند. در این حالت ممکن است مشکلاتی از بابت تصاویر شاخص وب سایت تان داشته باشید. تصاویری که به تازگی آپلود کردید مشکلی نخواهند داشت، اما تصویر قدیمی به دلیل این که سایز پیش فرض قالب قبلی با قالب جدید متفاوت است ممکن است که خراب نمایش داده شوند.

در این حالت شاید تلاش کنید از بخش تنظیمات » رسانه ها و تغییر سایز پیش فرض تصاویر شاخص این مشکل را حل کنید، اما ممکن است باز هم مشکل پابرجا باشد و این خطاها را باز هم مشاهده نمایید. در این مقاله سعی داریم این مشکل را با استفاده از افزونه force regenerate thumbnails حل کنیم، بنابراین با ما همراه باشید تا با کارایی این افزونه کاربردی وردپرس آشنا شده و سپس آموزش حل مشکل خرابی تصاویر پس از تغییر قالب وردپرس را با هم بررسی کنیم.

تصاویر شاخص یا thumbnail چیست؟

تصویر شاخص یا thumbnail (همچنین به عنوان تصویر بند انگشتی شناخته می شود) یک ویژگی از قالب های وردپرس است که به توسعه دهندگان قالب اجازه می دهد تا برای استفاده از نمایه ای برای پست ها، صفحات یا انواع پست های سفارشی پشتیبانی کنند. با وجودی که تصویر شاخص اصطلاح رسمی این ویژگی وردپرس است، برخی از توابع و تگ های قالب همچنان از عبارت thumbnail استفاده می کنند. حتی صفحه کدکس وردپرس در مورد تصاویر برجسته هنوز تحت عنوان Thumbnails پست نوشته شده است.

طراحان قالب می توانند با اضافه کردن یک قطعه ساده به فایل functions.php در قالب های خود امکان پشتیبانی از تصاویر شاخص را اضافه کنند. همچنین می توانند چگونگی پردازش تصاویر را با وردپرس پیکربندی کنند. آن ها می توانند اندازه تصاویر شاخص را انتخاب کرده، آن ها را سبک کرده و به صورت انتخابی نمایش تصاویر برجسته را خاموش و یا روشن کنند. به عنوان مثال، بسیاری از قالب های عکاسی وردپرس از تصاویر برجسته در طرح خود استفاده می کنند. یکی دیگر از نمونه کاربردی این ویژگی، وبسایت های اخبار و سرگرمی ساخته شده با وردپرس هستند که با استفاده از هر یک از تصاویر در صفحه اولشان، تصاویر شاخص را در اختیارتان قرار می دهند. کجا و چگونگی نمایش تصاویر، از وب سایت به وب سایت متفاوت است. بخشی از انگیزه تغییر نام از “پست تصویر بند انگشتی” به “تصویر شاخص” این واقعیت بود که “پست تصویر بند انگشتی” به طور کامل امکان سفارشی سازی این تصویر نمایشی را توصیف نمی کرد. نمونه ای از این تصاویر شاخص را در تصویر زیر در وب سایت سبز وردپرس مشاهده می کنید :

آموزش حل مشکل خرابی تصاویر پس از تغییر قالب وردپرس

کاربران می توانند این تصاویر را مستقیما با کلیک بر روی لینک “تنظیم تصویر شاخص” در صفحه ویرایش پست آپلود کنند. همچنین طراحان قالب می توانند یک تصویر پیش فرض را هنگامی که هیچ تصویری برای تصویر شاخص انتخاب نمی شود تنظیم کنند. اگر نمی توانید تب “تصویر شاخص” را پیدا کنید، مطمئن شوید که در بخش تنظیمات صفحه در بالا، سمت چپ صفحه آن را فعال کرده باشید.

آموزش حل مشکل خرابی تصاویر پس از تغییر قالب وردپرس

مزایای تولید خودکار تصاویر شاخص در وردپرس

مزایای تولید خودکار تصاویر شاخص در وردپرس واضح است. به جای آپلود چندین تصویر مختلف برای عناصر خاص در وب سایت تان، فقط باید یک تصویر اصلی را آپلود کنید. تمام تصاویر شاخص توسط وردپرس به صورت خودکار تولید می شوند. با این حال، بسیار مهم است که تصویر اصلی که آپلود می کنید حداقل اندازه بزرگ ترین تصویر کوچک باشد که توسط قالب وردپرس شما استفاده می شود. در غیر این صورت وردپرس ممکن است قادر به تولید تمامی تصاویر شاخص برای وب سایت تان نباشد. این ممکن است منجر به اندازه تصویر متناقض در وب سایت شما شود.

همچنین مهم است که درک کنیم که تغییر قالب وردپرس مان معمولا بر روی تصاویر در وب سایت مان تاثیر می گذارد. اگر قالب جدید وردپرس شما نسبت های متفاوتی از تصویر و / یا ابعاد تصویر برای تصاویر شخصی را نسبت به قالب قبلی شما وردپرس تعریف کرده باشد، ممکن است تصاویر شما در وب سایت تان در اندازه واقعی خود نمایش داده نمی شوند. برای رفع این مشکل شما باید ریز عکس ها را در سایت خود بازسازی کنید.

افزونه Force Regenerate Thumbnails

افزونه وردپرس Force Renenerate Thumbnails یک پلاگین وردپرس برای بازیابی و تولید خودکار تصاویر وردپرس برای سایزهای پیش فرض قالب جدید تان است. یکی از برتری های افزونه Force Repenerate Thumbnails این است که به شما اجازه می دهد تمامی تصاویر با اندازه تصاویر قدیمی را حذف کرده و تصاویر شاخص جدیدی را برای پیوست های تصویر خود بازسازی کنید.

آموزش حل مشکل خرابی تصاویر پس از تغییر قالب وردپرس

کار با افزونه Force Regenerate Thumbnails اصلا سختی خاصی ندارد، در واقع تنها کافی است روی یک دکمه کلیک کنید، باقی کار ها به صورت خودکار انجام خواهند شد.

برای شروع، پس از نصب و فعال سازی افزونه (در صورتی که در نصب افزونه ها نیاز به راهنمایی بیشتر دارید، می توانید مطلب آموزش نصب افزونه ها در وردپرس را مطالعه کنید) در پیشخوان مدیریت وردپرس، مانند تصویر زیر  به گزینه ی force regenerate thumbnails مراجعه نمایید.

آموزش حل مشکل خرابی تصاویر پس از تغییر قالب وردپرس

سپس تنها کافی است روی دکمه regenerate all thumbnails کلیک کنید تا پروسه شروع شود. افزوه به صورت خودکار تصاویر شاخص جدید را جایگزین خواهد کرد بنابراین نیازی نیست که کار خاصی انجام دهید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست